Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Lyle can paint a room in 3 hours. Selena can paint a room with the same dimensions in 2 hours. If they work together, how many hours does it take them to paint
Why does Achilles enter the Greeks' battle with the Trojans? A. He wants to betray Odysseus. B. He wants to avenge Patroclus. C. He wants to help Hector. D. He
Otto Von Bismarck envisioned a unified Germany that was ruled by A. a monarch. B. a democracy. C. a republic. D. a dictator.
Otto Von Bismarck envisioned a unified Germany that was ruled by A. a monarch. B. a democracy. C. a republic. D. a dictator.
fewer offSpring is a disadvantage of which form of reproduction?
31 - 4 + 6 O -17 + 22 - 5 Write <, >, or =
jen makes a rectangular banner. it is 3/4 yard long and 1/4 yard wide. what is the area, in square yards of the banner
what force helps a ship float?
Which of the following is a possible long-term consequence of two organisms occupying the same niche?
In a motor, the combined effect of electric currents and magnetic forces turn electrical energy into which of the following? A. a battery B. a generator C.