Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Sphere A has a radius of 24 centimeters, and sphere B has a diameter of 42 centimeters. The radius of sphere A is multiplied by what factor to produce the radiu
What is the magnitude of the acceleration of a speck of clay on the edge of a potter's wheel turning at 49 rpm (revolutions per minute) if the wheel's diameter
Which of these words clues the reader that the author is using chronological order to organize the writing?        A. Next   B. On the other hand,   C. B
What role did Christian missionaries play in European imperialism during the 19th century?
What is an entrepreneur's income based on
Write the statement below as a bicondtional. "When the sum of the digits of an integer is divisible by 9, the integer is divisible by 9." If an integer is divis
What area experienced the greatest population growth in the high middle ages?
Vitamin d is important for bone health and may play a role in the increased risk of type 1 diabetes, cancer, multiple sclerosis, and high blood pressure in peop
I hosted a birthday party last Sunday and the guests ____ havoc on my house! a.wreakedB.reekedC.wrecktD.rect
Gio asked his older brother Jake to assemble his new toy. Jake couldn't figure out how to assemble it, so he threw the toy on the floor, stepped on it, and lef