josiahrey1 josiahrey1
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

A school bought 10³ erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost of each eraser?

Respuesta :

dulinarathnayake
dulinarathnayake dulinarathnayake
  • 22-12-2020

Answer:

0.03

Step-by-step explanation:

divide 3 by 10^3 to obtain the answer.

Answer Link

Otras preguntas

can you mix lithiumseroquelxr propanoland ambien together ?
why where the loyalists important?
the ocean closest to New York State
Composition of Functions. Given f(x)=2x-5 and g(x)=x+2, find (f of g)(x). Thank You
Which statement correctly describes the Trail of Tears? A. It was the treacherous journey of Irish immigrants from New York to California. B. It was the forc
We have a solution of C5H10O2 of concentration 4 M. Find out the volume we need to take from this solution to make a 250 mL solution of concentration 0.5 M. Is
Type the equation that shows the pattern among this set of ordered pairs (0,2) (1,-1) (2,-4) (3,-7)
~PLEASE HELP~ *Dealing with ratios*
What is 600 multiplied by 40?
Olivia ties 2.5 feet of ribbon onto one balloon. How many yards of ribbon does Olivia need for 18 Balloons? plz work it is due