shalomboy shalomboy
  • 21-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 24 ounces of apple sauce cost $2.00how much is 35 ounces

Respuesta :

LemonMerinque
LemonMerinque LemonMerinque
  • 21-10-2016
Hint: Is under 3 dollars.
Answer Link

Otras preguntas

One of every nine workers belongs to a labor union in the United States today. Question 6 options: True False
Is this set closed under multiplication C = {0, 1, 3} explain why or why not. Please help right now!!! :(
What is -5 + 0 + y, when y=12? Select one: a. -7 b. 7 c. 0 d. -17
What’s the answer for #4
Carole has 18 red beads and 24 blue beads she is making bracelets each bracelet is to have the same number of blue and red beads what is the greatest number of
What is the purpose of this passage?
Wild cherry (Prunus avium) is a tree that is native to Europe and parts of Asia and Africa. It has been widely cultivated by humans for its fruit, which are als
Biomolecules are essential to all living things. Which biomolecule is "D" from the above table? A) lipid B) protein C) carbohydrate D) nucleic acid Biomolecu
Every year Texas State University awards (on the average) 6,000 Bachelor’s degrees. Of these students (on the average) 4,500 are employed in their chosen profes
what are the explicit equation and domain for an arithmetic sequence with a first term of 8 and a second term of 5?