nuhaaashfaq
nuhaaashfaq nuhaaashfaq
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

plz answer this within 2 mins and receive brainiest......

plz answer this within 2 mins and receive brainiest class=

Respuesta :

gardnerdanj gardnerdanj
  • 23-12-2020

Answer:

Brand B is cheaper by 0.17 per pound.

Step-by-step explanation:

Brand A = 47.7/45 = 1.06

Brand B = 48.95/55 = 0.89

Answer Link
2bmwxzad92 2bmwxzad92
  • 23-12-2020
i’m thinking a not sure tho
Answer Link

Otras preguntas

2. Which test for iron(II) ions is conclusive ​
15 ) The operating room typically uses the _______ inventory system for surgical supplies and equipment. A) exchange B) requisition C) PAR D) case cart 16 ) Bar
0 pointsStudy the Sankey diagram given below and choose the correct answer ofthe following questions. ? Which one is the useful energy value? *Electricity(2000)
The fabric for a dress costs $180 for 9 yards. What is the cost per yard?
Find the surface area of this cuboid. 2 cm,3 cm,2 cm
Write an email to the zoo master asking to take Bruno back home with all faculty
Which is not a solution of the inequality? -8x<32 A) -1/2 B) 1 C) 0 D) -4
A farmer plants 22,680 wheat plants in 126 rows. Each row contains the same number of plants. How many wheat plants are in each row? Help me please
Compare and contrast a cell and a tissue.
Explain how the equilibrium wage rate is established.