aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

Arrange the phases involved in writing essay in the correct order from first to last
These plants really grow too quickly to live in very small pots. which underlined adverb modifies an adjective?
According to kathleen sebelius what percent of doctors use even the most basic electronic record
I need help help me quickly
Estimate each product 28.21× 8.02=
Which basic principle of individual choice do these statements best illustrate? the cost of something is what you give up to get it markets are usually a good w
Select all of the answers that apply. Jenna dives 20meters into the ocean. How much pressure does she feel?
Midge baked six cookies and four brownies. Midge only has enough ingredients to bake at most 25 cookies or brownies total. Let x represent the number of more co
What is a two column proof
I need help txt bck quickly please