sharonglass77 sharonglass77
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

the cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price? show work.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2016
$26.25/3 = $8.75/1 
                                       HOPE THIS HELPED!!!!!!!












Answer Link

Otras preguntas

Is the relationship liner , exponential or neither
list three reasons why the united states declared war on germany
Question is on Pic need help on math thank you
Madison, Wisconsin, is northwest of Chicago, Illinois. This is an example of which geographic concept?
Prior to the industrial revolution of the 18th and 19th centuries, most managers operated on a(n) ______ basis.
what is the name of the empire that was located where the term "south Asia" is placed on the map?​
What river did Chinese civilization develop near and what was it’s nickname and why?
A team of physicians is studying a weight-loss pill. The physicians recruited volunteers for a study. The volunteers were in the age group of 30 to 35 and were
I don’t know how to do thissss
please solve the question.