Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

Why are the irish famous for drinking?
How do amoebas obtain food?
Find the slope of the line that passes through each pair of points
The scale of a square map indicates that each inch on the map corresponds to 5 miles. Write an expression that describes the area of land shown on the map. If t
container is 5 meters wide ,6meters long and 3 meters in depth what is the capacity in quarts
The scale of a square map indicates that each inch on the map corresponds to 5 miles. Write an expression that describes the area of land shown on the map. If t
Measurement is the use of numbers according to a standard. True or False
Two of the emission wavelengths in the hydrogen emission spectrum are 410 nm and 434 nm. One of these is due to the n=6 to n=2 transition, and one is due to the
How do amoebas obtain food?
solve using the substitution and elimination method 3a-12b=9 4a-5b=3 can someone please help?