myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes subjectivity in literature? a. Works that are subjective focus on the interplay of societal groups. b. Works that are subjective
Both the French and the Dutch brought many of their customs from Europe to America, but a bitter rivalry developed between the two nations. What did they fight
How does John Deere effectively utilize empowerment with its employees?
What were two ways that Islam spread through Africa?
Which sentence uses all of its object pronouns correctly? a. The clerk saw us and them at the counter. b. Susan knit he and I sweaters. c. Mom gave she and I so
How did the Spanish and French differ in their treatment of American Indians?
What was the significance of the pope’s declaring Charlemagne emperor?
In "The Parable of the Good Samaritan," what does the priest do? a. He ignores the man who needs his help. b. He treats the Samaritan with warmth and kindness.
Explain how Elizabeth I was able to bring a level of religious peace to England.
Which was a major cause of environmental pollution in American cities during the late 1800s? a. wastewater discharge from hydroelectric power plants b. chemical