lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Help me please thank you
what color were Albert Einsteins eyes
el libro un cubierta verde
Is Jerry one is 1/10 of a mile each day, how many days will it take him for one to run 4/5 of a mile?
I NEED HELP ASAP!!!! Which of the following sentences demonstrates correct pronoun-antecedent agreement? A. Patricia was practicing her guitar solo when she
The sum and the difference between the LCM and GCF of two numbers is 252 and 180, respectively. Find the numbers if one of them is more than twice the other.
How do you start this
Heavy drinkers are roughly nine times more likely to __________ than those who do not currently drink. A. use illegal drugs B. use cocaine C. commit a crime D.
Coach Kunal stacks all of the tennis balls in a square pyramid. The number of tennis balls, P(n), in n layers of the square pyramid is given by P(n) = P(n – 1)
Cesar turned in his third research report His teacher said that Cesar had completed 20% of the reports for the school year. How many research reports will he do