winsa87824 winsa87824
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

12 peaches cost 8$. How many peaches can you buy for $2?

12 peaches cost 8 How many peaches can you buy for 2 class=

Respuesta :

lostqueen24 lostqueen24
  • 22-01-2021

Answer: A

Step-by-step explanation: 6 is for $4 therefore 3 is for $2

Answer Link

Otras preguntas

480 vibrations in 4 minutes whAts the period in seconds?
Just a few questions that I need help with. 1. Six of the 24 students in a homeroom have an electronic tablet. Predict how many students out of 200 have an elec
156/24 and 102/15 both have a quotient of 6 and a remainder of 12. a. Are the division expressions to each other? Use your knowledge of decimal division to just
Please Help Me :) Which pronoun agrees with the antecedent? Neither Joe nor Duane was nervous about __________ solo in the concert. A. theirs B. his C. he
When the Nile flooded, what did it leave behind?
how to convert 37 \ 4 to a mixed number
under Franklin Roosevelt good neighbor policy
find the percent of this number 55% of 900
find the percent of this number 55% of 900
56.38,51.28,46.18,41.08 what is the rule