tobydillan8 tobydillan8
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada


Find the unit price of 2 pounds of flour that costs $1.35?

Respuesta :

Zebugsbunny Zebugsbunny
  • 22-01-2021

Answer:

0.675

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Describe 3 ways in which the organs of the circulatory system and respiratory systems are protected.
This photograph of a Kenyan Nobel Peace Prize winner shows her involved in an activity primarily designed to help solve what problem facing many African nations
Help asap 50 points! Use DESMOS to compare the 2 functions. Which direction(s) does g(x) get translated compared to f(x)? f(x)=(4x)^2-2 g(x)=(4(x-3))^2-2
what are two types of goal ?
Which expression is equivalent to −1/4x+1/2 ? A. 1/4 (-x+1/2) B. -1/4(x+2) C. -1/4 (-x+1/2) D. 1/4 (-x+2)
Who led the nonviolent protests? a. SNCC c. IRS b. CCC d. NAACP
What is the most likely cause of the change in population size in year 6 shown in the graph below? a. An increase in the amount of land available b. A decrease
can someone please help Thank you
Am231 has a half-life of 432.2 years. it is used smoke detectors in household detectors. The smoke detector in your home has this radioactive product in it . Wh
diary of a young girl: Anne frank questions Will help you with some things if you help me, as well i will mark brainlist.