zavier122009
zavier122009 zavier122009
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph to find the unit rate.
$24 per person
$42 per person
$32 per person
$84 per person

Respuesta :

nlechoppafan099 nlechoppafan099
  • 02-02-2021

Answer:

B:42

Step-by-step explanation:

Answer Link
martrelok
martrelok martrelok
  • 16-03-2021

Answer:

B - 42

Step-by-step explanation:

on edge :)

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following proportion for u. 5/13 = u/11 Round your answer to the nearest tenth.
Identify which table shows a direct variation. A. Table 1 only B. Table 2 only C. both tables D. neither table
patrick brought 54 inces of material that cost $3.40 for one yard. What change did he gets if he paid for the material with twenty-dollar bill? please explain a
Which Puritan value most influenced the emerging neoclassical style?
In economics, we cannot accurately predict what individuals will do, but only what people in general will do. Why?
77,098 rounded to the nearest thousand
Indicate which pattern of evolution is shown by the many species of finches on the Galapagos Islands.
What is greater? 5/8 or 4/6?
Indicate which pattern of evolution is shown by the many species of finches on the Galapagos Islands.
solve: 20x-18<50<36x-16