arielbandy1832
arielbandy1832 arielbandy1832
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Julie buys 8.2 pounds of pears for $16.

About how much do they cost per pound?

Respuesta :

carlos149
carlos149 carlos149
  • 22-01-2021

Answer:

0.51 per pound

Step-by-step explanation:

8.2/16 = 0.5125

about 0.51

The Kid Laroi

Answer Link

Otras preguntas

Given f(x) = 3x - 1 and g(x)= -x + 6, find f(-2) + g(5). A.-6 B.6 C.8
How did the industrial revolution affect Europe’s relationships with other parts of the world?
2. What is the medium of an artist work? A. The background or situation, like time or place, that gives meaning to examples B. An informal saying that is
Read the poem below and answer the question that follows. “Hanging Fire” by Audre Lorde I am fourteen and my skin has betrayed me the boy I cannot live wit
What is the slope??????
is supply for gas elastic or inelastic ?
10d+10=5d+45 plz help
What types of political reform occurred during the progressive era?
How can the sharing of resources in a relationship cause interpersonal conflict army?
I rarely get upset when I'm working. ture or false