zozo217075 zozo217075
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Strawberries are $3.99 per pound. If a customer bought $30 worth, how many pounds did he buy? $
Blank 1:

Respuesta :

lchavez31
lchavez31 lchavez31
  • 22-01-2021

Answer:

7.5

Step-by-step explanation:

Divide 30 by 3.99

  • 30/3.99=7.5
Answer Link

Otras preguntas

: Ram lived in a small village. When he left for a college in a city, the population of his village was 840. When he came back, the , population had grown by 5%
Marsman inc's latest eps was p2. 75, its book value per share was p22. 75, it had 280,000 shares outstanding, and its debt ratio was 44%. How much debt was outs
Choose the equations that are not linear equations. X/2 -y*3 = 1 O - x-y= 2. x2 + y=4 x= 5
Which describes a verb tense shift? a verb tense changes a verb tense is irregular a verb tense is spelled wrong a verb tense stays the same
A block slides on a rough 45 degree incline. The coefficient of friction is µk what is the ratio of acceleration when the block accelerates down the incline to
Examine the narrator in Mark Twain's "The Invalid's Story" (sometimes referred to as "Cap") and write a character sketch about him. (Note that the story is in i
how old was christopher plummer in the sound of music
after which event in indonesia did one of the worst tsunamis form?
Helppp for a math exammm
why did the framers decide to include article v of the constitution, detailing an amendment process?