mmikey912 mmikey912
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Michelle bought five packs of crayons for 13.75. what is the cost of a pack ,in dollars, if all the packs cost the same​

Respuesta :

langsean1211
langsean1211 langsean1211
  • 22-01-2021

Answer:

2.75

Step-by-step explanation:

Divide 13.75 by five.

Answer Link

Otras preguntas

In the figure, a pair of parallel lines is cut by a transversal. What is the measure of angle C is the measure of angle B is 35 degrees. A. 35 degrees B. 90 deg
8. Describe the structure of the executive branch.
Write a summary on energy and sustainable development
CAN SOMEONE HELP????????? REALLY NEED HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Macmillan Learning While standing at the edge of the roof of a building, a man throws a stone upward with an initial speed of 6.07 m/s. The stone subsequently f
In a city library, the mean number of pages in a novel is 525 with a standard deviation of 200. Furthermore, 30% of the novels have fewer than 400 pages. Suppos
I really need help on this!
Ben scores 50 runs more than Chris in a cricket match if Chris scores x runs how much is ben score Can you give me the step by step explanation too
vous pouvez m'aider pour ecrire un article sur la liberte d'expression on utilisent le mode conditionnel
Help answer these 3 questions thank you