jynasiaanderson419 jynasiaanderson419
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Which are examples of unit rates? Check all that apply. $45 per ticket 5 shows every 3 weeks 30 seats for every row $100 for 5 tickets​

Respuesta :

vanilla58 vanilla58
  • 08-02-2021

Answer:

its a and c you're welcome

Step-by-step explanation:

i did the assignment

Answer Link
gabieramirez190884
gabieramirez190884 gabieramirez190884
  • 17-08-2021

Answer:

45 and 30

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in what ways might European empire building in the Americas be understood as a single phenomenon
in human relations the irritation threshold is the?
Solve each system using substitution. 3x+2y=23 1/2x-4=y
how do you say 'what are you talking about' in spanish? please sound it out .
what is 10 7/12 as a improper fraction
2x + 2y = 28 8x - 2y= 22 system of equations
Write a rule for multiplying two radicals with the same radicand. Justify why your rule works
During which phase of mitosis do centromeres line up along the cell equator?
constitutional amendment that outlawed slavery and indentured servitude
A pound of grass seed covers 120 square feet of lawn. How many pounds are needed to seed a lawn measuring 50 by 40 feet (2000 sq ft)?