uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

which of these means of transportation ia the most economic? a.) auto b.) metro c.) bus d.) bicicleta
help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is the measure of XYZ shown in the diagram below pleasee help
An increase in the value of the yen against the u.s. dollar can cause the japanese automaker toyota to either _____________ on its u.s. sales. a. lose market sh
A stone is thrown vertically straight up with a velocity of 2800cm/s . By neglecting the air resistance , find the maximum height achieved
What transformation has changed the parent function f(x) = log2 x to its new appearance shown in the graph below? logarithmic graph passing through point negat
Person that decides legislation to be heard?
ASAP please help thx so much! Escoge la forma correcta del verbo para completar la frase. Choose the correct form of the verb to complete the sentence. ¿Qué hor
Why are state constitutions usually longer than the U.S. Constitution? A. Because each state constitution must include county and city documents B. Becaus
How did North Carolina’s constitution of 1868 affect women and free blacks? A.They were given the right to vote. B. They were excluded from participation in g