jackson690
jackson690 jackson690
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3 for a pack of 20 pencils. Find the cost per pencil.

Respuesta :

MeSayHi123531 MeSayHi123531
  • 24-01-2021

Answer:

20/3

Step-by-step explanation:

Answer Link
leoskipper24813 leoskipper24813
  • 24-01-2021

Answer:

15 cents right?

Step-by-step explanation:

3/20=.15

Answer Link

Otras preguntas

Geometry question need help l?
Explain why HCl can be a strong electrolyte, but a dilute HCl solution can be a poor conductor?
Proving the Parallelogram Diagram Theorem Given: ABCD is a Parallelogram. Diagonals AC,BD intersect at E. Prove AE = CE and BE =DE THE AWNSWERS ARE IN THE PICTU
MacBook Pro (2019) at 93% max capacity battery rating after 100 charge cycles. Is this normal? Used coconut battery to check this.
Sam has 3x + 4 dollars saved. Tessa has saved 7x + 16 dollars. Together they have $110 saved. How much money have they each saved individually?
alguém me ajuda por favor ​
Rotation of 360° centered at the origin. yes or no Rotation of 360°centered at (2,3). yes or no Rotation of 90° centered at (3,5). yes or no Rotation of 45° c
The total cost of the skateboard is $ ?​
Which factor is related to seat belt use in teens? O A. Type of vehicle O B. Speed limit on roadways O C. Peer use of a seat belt O D. Weather conditions
What is the value of x?