stacyatkinson87 stacyatkinson87
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jennie's car averages 35 mile p gallon , gas is 2.56 p gallon what is the cost p mile ?

Respuesta :

17enash
17enash 17enash
  • 24-01-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

Trust me bro

Answer Link

Otras preguntas

This encouraged trade and the creation of goods by producers as well as German nationalism. A. The Zollerein B. The Duma C. Failed reforms
Why it is not easy to whril a hammer by a longer chain?
Llena el espacio en blanco con la conjugación correcta del verbo 'sentir'. Que te _____ mejor.
Can earth quackes occur when two plates collide
Name three weapons that were first used by germans and when they were utilized
Why was the “golden age” of india important?
A ______ reaction keeps going on its own once started
The Midwest is called the "bread basket" of the nation. True or False
You plan on supplementing your income. You would like to withdraw a monthly salary of $1,205.78 from an account paying 5.5% interest, compounded monthly. Determ
One store sells milk for $3.00 per gallon. a second store sells milk for $0.80 per quart.if you need two gallons, which store should you buy from?