ingridchairez2017
ingridchairez2017 ingridchairez2017
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of cheese if 1.6 pounds cost $14.40?

Respuesta :

mustachekawaii0825
mustachekawaii0825 mustachekawaii0825
  • 25-01-2021

Answer:

$8.87 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
500004168
500004168 500004168
  • 25-01-2021

Answer:

32647

Step-by-step explanation:

It is this becasue i know

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!! Read the excerpt from the preface from The life and adventures of Wilburn Waters: the famous hunter and trapper of White Top Mountain: embrac
1) (0, −2) and (2, 0) 2) (0, −2) and (−2, 0) 3) (0, 2) and (2, 0) 4) (0, 2) and (−2, 0)
2. How did the Boston Massacre contribute to the writing of the Declaration of Independence?
Mitotic cyclins control the progression of S phase and mitosis. G1 phase and G2 phase. S phase and G2 phase. G2 phase and mitosis​
△ABC ~ △ADF. What is the length of side AC?
Deshaun is getting ready for his final exam in science. He recognizes he has not studied as much as he should have, and he has a goal of getting all As and Bs.
The Assyrian Empire was ruled by a powerful monarch, the governors of city-states, Medes and Chaldeans. government bureaucrats.
Sela's piano lesson starts at 4:45pm. The lesson is 30 minutes long. When does her lesson end
Find the product. Estimate to check that yo 474 X 18 +Multiply by the ones. +Multiply by the tens. Add the partial products. +
Air pollution in US National Parks is effecting the environment in what way(s)? a. plant damage from ozone exposure b. high levels of mercury found in endangere