honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

Risa is sewing a ribbon around the sides of a square blanket east side of the blanket is 72 inches long how many inches of ribbon will risa need
How do you say "i hope he answers my question right, so i can make the right choices." In french?
Torque can be calculated by multiplying the force (N) applied at 90∘ to the lever arm at a distance (m) from the pivot point (point of rotation), the compound S
write a verbal expression for 4n^3 +6
If you pour a cup of coffee that is 200F , and set it in a room that is 68F, and 10 minutes later it is 145F, what temperature will it be 15 minutes after you o
write all of the numbers that round to 50
what happens when the hypothesis is wrong
How would an increase in population impact an aquifer
Last summer, at Camp Okey-Fun-Okey, the ratio of the number of boy campers to the number of girl campers was 8:7. If there were a total of 195 campers, how man
Thomas is a racquetball player who increased his ability to move quickly up and down the court. Which component has he probably added to his training regimen?