treyweaver
treyweaver treyweaver
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

A 5-lb bag of apples costs $4.50. What is the cost of apples per pound?

Respuesta :

jadenheidel789 jadenheidel789
  • 26-01-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

do 4.50 divided by 5 to get .9

Answer Link
tzimmerman0325 tzimmerman0325
  • 26-01-2021

Answer: $0.90

Step-by-step explanation: $4.50 Divided by 5 = $0.90

Answer Link

Otras preguntas

Islamic clerics criticized the shah of Iran because they
What is the most likely reason sita feels ill after seeing rama
One way to help budget time is to tell others that you will not take calls during certain times. true or false
how did the death of archduke Franz fredinand instigate the collapse of peace in europe
Calculate the molar solubility of calcium hydroxide in a solution buffered at each of the following pH's. pH 5, pH 7, pH 10
Refraction occurs when a wave changes its
What is the latin root for gratitude
pls help me!!!. find the measurements of angle 1,2and3
Ibsen’s Hedda Gabler can best be categorized as a _____. ballad lyrical poem problem play novel of manners.
Which of these best describes Ernest Hemingway's style of writing? verbose spare ornate colorful