peppaaaliyah
peppaaaliyah peppaaaliyah
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

I need help i dont understand it. its due in literally 2 hrs.

I need help i dont understand it its due in literally 2 hrs class=

Respuesta :

RyanZhu789 RyanZhu789
  • 26-01-2021

Answer:

$1.25&75

Step-by-step explanation:

8 hotdogs for 10 dollars =

1 hotdog for 1.25 dollars.

1.25×60 = 75

Answer Link

Otras preguntas

Why isn't hydrogen considered an alkali metal ?
why does vegetation grow well in the wet and warm tropical climate
7. You found that 1.50 ml of a liquid has mass of 2.750g. What is the density of the unknown liquid?
Should the story of lazarus and the rich man make us uncomfortable? Why or why not?
Elaine uses 19 connecting cubes to make a model of a house. The house model is in the shape of a rectangle and is one cube high. How many different ways could E
What can you search on Microsoft Word or Powerpoint Clipart or Google (Clip art) to find more pictures like the ones below but with different emotions
When the king retained full control over colonies, and all colonial laws had to be approved by him, the colonies were known as: Charter Colonies. Proprietary Co
On a math test, Johnny made a raw score of 95 on a 40 question test. The correct answers were given 5 points each while incorrect answers deducted 2 points eac
Imagine that you were required to work in the health and wellness industry for four years. What type of job or career would you pursue for those four years? Why
this is the question your grandma is in the hospital and is put on a liquid diet after examining her chart a mistake is found stating that her weight is 500 kg