manoman2018 manoman2018
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jimmy buys 12 songs on iTunes for $15.48.

The Unit Rate is ________ per song.

Respuesta :

robhu2015
robhu2015 robhu2015
  • 26-01-2021

Answer:

$1.29

Step-by-step explanation:

Divide 15.48 by 12

Answer Link

Otras preguntas

please help me answer this
future potential source #2 wind which phrase from the conclusion of the article us used to convince readers that wind energy is the best choice
What were some advances in mathematics that helped scientists study the natural world?
6. My dog________ a hole in the rug.1)choose2)chews3)non of the above​
Is NaCl solute or water ?
The perimeter of a rectangle is the same as the perimeter of a square. If the area of this rectangle is x^2 + 4x – 21 and the side lengths are integers, find:
Write an imaginary interview with a famous woman​
5. After hearing both sides of the argument, the judge felt that he had greater clarity about the issue and could make a thoughtful decision. * understanding in
Who is the artist? Links will be reported
Read the text message below. Then, respond to complete your conversation.