vvsmern
vvsmern vvsmern
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Joey bought a dozen oranges for $3.50 and several bananas for $0.25 each at the grocery store. Joey spent a total of $5.75 on the fruit. Which number line best represents the number of bananas Joey purchased?

Respuesta :

wolfyistaken wolfyistaken
  • 28-01-2021

Answer:

d

Step-by-step explanation:

hi i am also taking the same test

Answer Link

Otras preguntas

0.1 is 10 times as much as
10 facts about wilfred owen
How do I find the answer to 4+3j=43
The perimeter of a rectangular slab of concrete is 24 meters. If the length of the rectangular slab is 2 meters longer than its width, what is the width of the
9.921 how do you round it to the nearest hundredth
A basket with 12 apples has a mass of 3,105 grams.  The same basket with 7 apples has a mass of 1,980 grams.  Each apple has the same mass.  What is the mass of
How do I solve 5x=-4y+4;x=1,2,3
I need the answer for #4
A2+2a-3=0 solving equations by completing the square
A basket with 12 apples has a mass of 3,105 grams.  The same basket with 7 apples has a mass of 1,980 grams.  Each apple has the same mass.  What is the mass of