haydenocampo9 haydenocampo9
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $1.05 a pound at the market. If Conner
bought 3.4 pounds, what was the total cost?

Respuesta :

Goldie21
Goldie21 Goldie21
  • 26-01-2021

Answer:

I think the answer is 3.57 because 3.4 x 1.05 is 3.57

Answer Link
vincentvan207 vincentvan207
  • 26-01-2021
The answer is $3.57, $1.05 x 3.4= $3.57
Answer Link

Otras preguntas

Which game would be classified as an advergame ?
Choose the equation below that represents the line that passes through the point (7, -2) and has a slope of -3
Simplify. Rewrite the expression in the form 5^n 5^2*5^5
28 27. The cafeteria has 28 bottles of orange juice and 14 bottles of apple juice. An equal number of orange and apple juice bottles are displayed in each row.
What did the Flying Tigers and the Navajo Code Talkers have in common ? A. Both groups consisted of conscientious objectors contributing to the war
Two classrooms have a total of 45 people in them. The first class is a math class with 5 more students that the science class. How many are in each class?
Use the reverse tabular method to solve division problem: (x^4+2x^3+2x^2+2x+1)/(x+1)
Roosevelt choose a bull moose as a symbol for his new progressive party because ?
Show how to use the distributive property to find 7 x 1214
Without his pencil or calculator, Joey knows that 2x³+3x²− 1 = 0 has at least one real solution. How does he know?