lillimeans13 lillimeans13
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

Janelle bought milk and bread. Including
tax, the milk cost $2.68 and the bread
cost $3.42. How much did Janelle spend?

Respuesta :

Kylleo
Kylleo Kylleo
  • 27-01-2021

Answer:

$6.10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2loge3 + loge x - loge2 = loge3 Solve for x
Which law passed by Parliament in 1765 put a tax on printed materials produced and sold in the American colonies? A. Tea Act B. Sugar Act C. Quartering Act D. S
what is 2.75 rounded to the nearest hundredth
what blatantly commercial ploy does shakespeare employ in act 5 scene 1 in hamlet
There were 70 runners to start a race. In the first half of the race, 1/5 of them dropped out. In the second half of the race, 4/7 of the remaining runne
Penguins are extremely well adapted to swimming in water at fast speeds. Penguins can swim as fast as 40 km/h underwater. Scientists have many times found that
Which plant structure is the dominant sporophyte of angiosperms?
If the weather becomes stormy for a short time and then becomes colder which type of front has most likely passed
A wagon wheel has 14 spokes. What is the angle measure between any two spoke So? Round answer to the nearest tenth.
Which of the following sentence contains a compound predicate? A. While he swam, she collected shells. B. She raced along the path to beat him to the beach. C