mateotierney
mateotierney mateotierney
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Peanuts cost $6.40 per pound. How much will 8 pounds cost?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

51.2 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 6.40 by 8

Answer Link

Otras preguntas

What expression is equivalent to 3(x+4)^2
What court case made segregation of races unconstitutional?
Write a real word problem in which you would need to compare initial values for three linear functions
Eroa Industries bought a laser printer for $3400. It is expected to depreciate at a rate of 12% per year. What will the value of the printer be in three years?
Write down the temperature shown?
To find the distance between (-2,-3) and (4,1), Peggy's teacher drew a diagram and marked blue lines to represent the legs of a right triangle. Peggy then used
What is the inverse of the logarithmic function f(x)=log2x?
ALP to find cube of N 8-bit numbers in an array using 8086
Mario cook 3/4 of a pound of pasta he ate 1/5 of the pasta how much pasta is left
WILL ANSWER 1ST ROGHT ANSWER AS BRAINIEST A convex pentagon has interior angles with measures $x+1$, $2x$, $3x$, $4x$, and $5x-1$ degrees. What is the measure o