faithjohnson080584 faithjohnson080584
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

A marshmallow bag cost $1.50 how much would 4 bags cost

Respuesta :

Advaith
Advaith Advaith
  • 22-02-2021

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1.50 * 4

6

Hope it is useful

Answer Link
tinnem103107
tinnem103107 tinnem103107
  • 22-02-2021

Answer:

6 dollars

Step-by-step explanation:

$1.50 * 4

Answer Link

Otras preguntas

Which themes are found in The Odyssey? Check all that apply.
phil has 3 times as many rocks as peter. togethe they have 48 rocks. how many mire rocks does phil have than phil
A plumber charges $25 for a service call plus $50 per hour of service. Write an equation in slope-intercept form for the cost, C, after h hours of service. Wha
To change the background color of a page, which tab would you use?
Holly has 25 fish in her aquarium. Tommy has one-fifth the number of fish that Holly has. Jared has three times as many fish as Tommy. If they combine all thei
Based on these excerpts, how do the Maori and Haida view the spirits of the sky
The uterus had three parts. Which one of the following is not one of the parts of the uterus?
Answer needed soon help ASAP please
1.Which of the following is most important for a comparison-contrast essay? A.Choosing two things to compare that are in agreement B.Choosing two things to comp
At the end of school, Josh's teacher handed out 27 coupons for bowling during the summer to each student. The third week of summer, he accidentally threw away 1