hermelat2043
hermelat2043 hermelat2043
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ruby bought two chicken wings for $4 what was the cost of the Wings in dollars per wing?​

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 22-02-2021

Answer:

the cost per wing is $2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what was an instrument used for defense in the prehistoric time
The part of a cell that regulates what passes into and out of a cell is called
how do you write 12/10 as a percentage
What category was hurricane dolly when it made landfall?
An article V of the United States Constitution the amendment process is explained why did the framers include provisions for amending the constitution
The Robinson map is very useful because
howmny a molecules of eukaryote dna make up a human chromosome
Identify the adverb that modifies the verb Have you ever rafted down the Chattanooga River? a) have b) you c) ever When rafting, you must always wear a life j
Is the more densely population European nation
Evaluate the expression for the given values mx−y when m=5, x=3, and y=8