Stephen and Jahmya are having lunch. Stephen buys a garden salad, a veggie burger, and lemonade. Jahmya buys a fruit salad, a toasted cheese sandwich, and a bottle of water. Whose lunch cost more? How much more?

Respuesta :

Answer:

2.29 +4.75+1.29 = 8.33

8.87 - 8.33 = 0.54

Jahmya : 0.54 more

Jahmya:0.54 more:)

goodluck! have a good day/night