lattimoretaylor841
lattimoretaylor841 lattimoretaylor841
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

For brainiest:):):):):):):):):)

For brainiest class=

Respuesta :

taikinakane
taikinakane taikinakane
  • 23-02-2021

Answer:

0.27

0.18

0.21

60 packes because it costs 18 cents per pack and others are higher cost than that.

Step-by-step explanation:

5.49/20=027

10.97/60=0.18

18.95/90=0.21

so the best value will be box of 60 packs

Answer Link

Otras preguntas

why is health called a dynamic state​
find the missing side lengths​
{$20+$25+$22+$30+$15+$18+$20+$17+$30+$27+$15
Which sentence from broken chain best expresses a theme related to working towards a goal?
A man drove his car a distance of 260 miles in 4 hours. If continuing at this rate how many miles will he travel in 8 miles
1/3(3x-6)=2x please help
Use the graph to determine the input values that correspond with f(x) = 1.
is she married what is his occupation
balance the following reaction using LCM method by showing each steps Pb (N3)2 + Cr(MnO4)2  Cr2O3 + MnO2 + Pb3O4+ NO​
Please help guys need help