parkselias898 parkselias898
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Milk costs $3.48 a gallon. Mrs. smith bought 6 gallons of milk. How much will the milk cost

Respuesta :

vincentchen2022 vincentchen2022
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

do 3.48 x 6

Answer Link
tizer2007 tizer2007
  • 23-02-2021

Answer:

20.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are two different ways to understand time? Explain and give examples.
What are the possible lengths and widths of a rectangle if its length is 8 centimeters longer than the width, and the area is less than or equal to 33 square ce
Please help much appreciated
Someone help,please.I don't understand very well.
What is the world's deepest lake? A. Lake Constance B. Lake Geneva C. Lake Baykal D. Lake Skadar
find the missing geometric means in this sequence. 3, __, __, __, __, 96
One thing not to do when preparing to write your speech is:
Which is bigger 3/4 or 4/5
how to multiply two mixed number fractions
model the number 8.88 on the place value