alalee676
alalee676 alalee676
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Robert bought a 6-pack of cans of iced tea for $2.70. About how much is the unit cost for each can of iced tea?

Respuesta :

Yadiraleonvega
Yadiraleonvega Yadiraleonvega
  • 23-02-2021

Answer:

Lo puedes poner en español?

Answer Link
ToeSocks
ToeSocks ToeSocks
  • 23-02-2021
45¢

2.70/6=.45

You divide the cost by the number of objects.
Answer Link

Otras preguntas

job specialization is a characteristic of civilization that refers to what
126 is decreased to 48
find a ratio that compares the relative sizes of the quantities 19 inches to 5 feet
Which form of characterization is most often used in drama?
Which technique do social movements use to get their messages across to the public and politicians? A. Holding protest rallies B. Signing petitions C. Speaking
What is a symbol used to separate the ones place from the tenths place in decimal numbers?
Which of the following landforms are peninsulas? Baffin Baja Yucatan Bering Florida Mexico
where was Jennifer Collier born?
Ano ang katangian ng athens bilang isang lungsod ng gresya
What is 7/8 in decimal form