26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

In an attempt to reduce our dependence on non–renewable resources, and cut down on the harm to the environment, we could burn ______ to produce electricity.
1. What were the effects of the printing press on Renaissance music? How did composers benefit from the invention of the printing press?2. Renaissance means "re
Which would probably not be a good source for a documented essay on the history of your neighborhood? an encyclopedia an interview with a lifelong residen
How to round 750 to the nearest hundred
Plot the rational numbers -12/5 and -2.8 on the number line
(Please help will give first correct answer brainliest :D) What was the Safavid Empire known for? A. a new set of laws for the empire B. a grand and well-plan
A diver is swimming 20 feet below sea level .he sees a sea turtle 10 feet below him.how deep is the sea turtle ?
Melissa bought a sweater on sale for $24.95. This is $8.04 less than the price that Christine paid for the same sweater when is was not on sale. How much did Ch
The topic of each body paragraph of an informative essay should be supported with anecdotes. propaganda. personal opinions.(evidence.)
What was the nation governments biggest concern in facing a war, under the articles of confederation?