rcruzarmstrong26 rcruzarmstrong26
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two friends shop for fresh fruit. Jackson buys a watermelon for $6.45 and 4 pounds of cherries. Tim buys a pineapple for $4.25 and 3 pounds of cherries. Use the variable p to represent how much more Jackson spent.

Respuesta :

arianacalderon68 arianacalderon68
  • 24-02-2021
Your answer is 6.45+ p = 6.45p
Answer Link

Otras preguntas

An important feature of late Renaissance and Mannerist artwork, compared to art created during the early and high Renaissance, is ________. Group of answer choi
62+x=82 Does any one know this answer
Jenny's pizza is circular and has a 30 cm radius. Her slice creates an arc with a central angle of 120°. What is the area of Jenny's slice of pizza?
What’s the area of the triangle ??
There are 3 girls and 4 boys taking music lessons. Write theratio that compares the number of boys taking music lessons tothe total number of students taking mu
What kind of plays were becoming popular by the end of middle ages
How did Thomas Hobbes and John Locke influence both constitution ?
Find the Axis of Symmetry g(x) = x 2- 5x + 2
Write a couplet with basketball word
Can you find the quadratic formation of f(x) =-2x squared+4x+2