bhugh08352
bhugh08352 bhugh08352
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Cambridge Market is having a sale on Takis, selling 4 bags for $3. What is the cost of one bag at the sale price?

Respuesta :

4804180128
4804180128 4804180128
  • 24-02-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

Answer Link
sssstamatyades
sssstamatyades sssstamatyades
  • 24-02-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

evaluate f(m-5) and simplify if f(x)=5x-9
Write the equation of each of the following lines. A vertical line through the point (3,-9)​
A rock falls to the ground with a force of 300N and air resistance pushes back up on the rock with a force of 45N. Which is true of the rock? A There are balanc
1/4 + 2/3 what does it equal?
any thoughts?I just drew this today, any thoughts on how to improve?​
9)Jason drove 20 miles in 2 hours.How many miles did Lisa drive in one hour? 10) How many hours did Jason take to drive one mile?
Calcular la media aritmética del siguiente conjunto de datos estadísticos. 12, 75, 31, 45, 29, 36, 42, 29, 37, 81, 24
what is not one of the three categories of adaptations
I NEED HELP PLEASE!!
I will give brainliest. 4 (2x - 3) -6 (3x + 4)