ohemeng981 ohemeng981
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


If 4.5 pounds of chocolate cost $10, how
many pounds of chocolate can be
purchased for $12?
​

Respuesta :

eleanor2510
eleanor2510 eleanor2510
  • 25-02-2021

I think 5.4

4.5÷10= 0.45

0.45x12=5.4

Answer Link

Otras preguntas

Which electrons are the valence electrons of the atom
Help ty ans ASAp very ASAP
Hernando de Soto's arrival in America marks the beginning of which period in history?
What number is halfway between 421,000 and 422,000?
President trump has experience as a____ A. Business man B. Judge C. Senator D. U.S. Vice President
Jasmine purchases 3 bugs of Hot Cheetos and 2 packs of sour Patch Kids on the vending machine and spent 55. Michael stooded up on snaces for the wook and purcha
5 examples of democracy at work
The use of pottery and textiles are related to which characteristic of early civilizations?
PLEASE HELP Western Europe has taken (a) ____ role in solving global environmental issues A: disastrous B: leading C: miner D: no
Why did hammerheads evolve their "hammer?"