jack331 jack331
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Veronica’s favorite breakfast cereal costs $0.31 per ounce. How much would she spend on 16 ounces of cereal?

Respuesta :

mindyrice777
mindyrice777 mindyrice777
  • 25-02-2021

Answer:

$4.96

Step-by-step explanation:

16 x 0.31 = 4.96

Answer Link

Otras preguntas

For the polynomial –2m2n3 + 2m?n3 + 7n2 – 6m4 to be a binomial with a degree of 4 after it has been fully simplified, which must be the missing exponent on the
10.50 and 5 are the a proportional relationship
Hat is a area model for 22x18
Leah's age is twice her cousin's age. If they add their ages together and get 36, how old are Leah and her cousin?
Where is the Mississippi river located in comparison to us in new jeresy
What is the radius of sun and earth?
What type of literary device is demonstrated in this sentence from "The Monkey's Paw"? "Well, I don't see the money," said his son, as he picked it up and plac
Prove that p+q+r=180
Dietary standards used to compare the amount of nutrients in a serving of food to the amount recommended for daily consumption are called
How does electronegativity work?