BuzzyLearning
BuzzyLearning BuzzyLearning
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

A pencil cost $0.19. How much money will you spend if you buy p pencils?​

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 25-02-2021

Multiply the cost of one pencil by the quantity of pencils (p) you buy:

Total = 0.19p

Answer Link
demuremichelle demuremichelle
  • 25-02-2021
the answer would be .19p because it isn’t giving you a specific amount of pencils to buy.
Answer Link

Otras preguntas

what is common between clinical psychology and personality psychology?
How many sixteenth are 5/8 of an inches
f(x)=-3x+2, for x = 3
120 rev/hr converted to rev/min?
an aircraft covers 8,000 km in 30 minutes what is the speed of the aircraft​
The measure of an angle is the same measure of its complement. Find the measure of the angle.
How did culture change due to Enlightenment?
PLEASE HELP A car drives 5369 m in a straight line, and then backs the car up 8746 m. The total time the car was in motion was 134 s. What was the velocity of t
Which consequences can victims of identity theft face? Check all that apply. difficulty getting a loan or credit card O an increase in debt the loss of a job di
What are your strongest competencies? What will you do them? ❌NONSENSE ANSWER​