eatpito eatpito
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are advertised as $3 for 2 pounds. How much will it cost for 6 pounds of apples?

Respuesta :

karinasan0427
karinasan0427 karinasan0427
  • 25-02-2021
$9 because you do 3+3+3
Answer Link
theom0904 theom0904
  • 25-02-2021
3$ = 2 pounds 9$ = 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Is the ideal technique for selecting long-term asset investments because it uses time value of money, considers risk, and maximizes shareholder value. a. npv
Define the unit of current??​
Identify factors that have contributed to the emergence of virtual expatriates. (check all that apply.)
Show that the triangle with vertices A(3, -1), B(5, -8), and C(-4, -3) is a right triangle by using the converse of the Pythagorean Theorem. We must first find
the rice song activity native american lit
The neural basis of binaural localization begins along the pathway to the brain, in the _____.
The sum of an integer and 2 times the next consecutive integer is -25. Find the value of the greater integer.
Which best describes Toomer's use of diction in this excerpt? The phrase "open our throats" shows that Rhobert cannot speak . The use of the word "oak" implies
What are the tables of values x f(x) −1 −3 −5 −6
To whom must licensees provide agency disclosures prior to entering into an agency agreement?