ariisd ariisd
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

If you buy one papaya for $3 then how many can you buy with $24

Respuesta :

KailynB5 KailynB5
  • 25-02-2021

Answer: You can buy 8 papayas.

Step-by-step explanation:

24 divided by 3 =8

Answer Link
student1AnneChesnutt
student1AnneChesnutt student1AnneChesnutt
  • 25-02-2021

Answer:

8 Papayas

Step-by-step explanation:

24 divided by 3= 8

Answer Link

Otras preguntas

$58 bill; 20% tip. How do i do this?
Can you show me how to work this problem out 4(x-2)+x=27
Which statement best explains why the process of genetic engineering is important to the scientific community? A. Genetic engineering provides crops that are le
Are these numbers divisible by 2,3,5,10 444: 90: 45:
What was an effect of the Berlin Crisis? It started the building of the Berlin Wall. It started the depopulation of East Germany. It brought an end to the Cold
What was the significance, other than the obvious harm to US forces, of the terror attack on the USS Cole in 2000?.
what is a circuit where there are two or more pathways
Which of the following is a renewable resource? A. Petroleum B. Coal C. Soybeans D. Natural Gas
Two dimes is what fraction of a dollar?
What element is found in liver and is needed to prevent anemia or tired blood