tikaboo tikaboo
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jake bought some blueberries for 6$ per pound and some strawberries for 4$ per pound he spent a total of $36

Respuesta :

jsmarro53
jsmarro53 jsmarro53
  • 01-03-2021

Jake bought 4 pounds of blueberries for 24$ and 3 pounds of strawberries for 12$

Answer Link

Otras preguntas

A body that sets up and enforces laws is
What keeps a star inflated against the pull of gravity, which wants the whole thing to collapse on the core?
Genocide is the systematic movement of one race of people from one country to another. True False
President Johnson's health insurance plan for the elderly became known as
what numbers can be multiplied to get -84
Why did Justinian I fail to regain all of the former provinces of the old Roman Empire? His general made military blunders. His troops mutinied. He ran out of m
Yesterday Annie walked 9/10 mile to her friends house.together to he library which is the best estimate for how far Annie walked yesterday
Which sentence does not contain any errors in comma usage? A. Dad quickly wiped down the counters which were very sticky. B. Shakespeare who wrote Romeo and Jul
A horizontal line that passes through the point (6,0)
A body that sets up and enforces laws is