Bernardemily5250 Bernardemily5250
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marco needs to guys some cat food. At the nearest store, 6 bags of cat food cost 34.50. How much would marco spend on 2 bags of cat food

Respuesta :

angelito532 angelito532
  • 26-02-2021
112.50 is the answer you have to add 6 and 2 then mulitply it
Answer Link

Otras preguntas

Circle the subject, and underline the verb in this sentence. The science classes are going to the Creative Discovery Museum . What is the subject and the verb i
Ronaldo catches the bus at 4:00 PM to ride 3.2 miles from his house to the dentist office. He arrives at 4:30 PM, for a one hour appointment. Then he rides a bu
While speed walking to class, a college student clumsily swings his ankles too close together, so they end up hitting at the medial projections. What specific s
Solve the following equation. Show your work for credit. 3х -40 = 1/2x + 35
helpppppp me pleaseeeee Divide the following integers. -12 � 4= -3 -8 -48 3
This three pleaseee
one question to get 20 points convert 4 5/7 a mixed number to imper fraction
A pair of jeans is on sale for 25% off the original price. Which expression represents the sale price? If the original price of the jeans is $40, evaluate the e
which value is equivalent to -5/6?
one question that a scientific experiment could answer