0019 0019 26-02-2021 Mathematics contestada On a market day, Mrs. Johnson bought some beef and pork. She spent a total of $43 on the two types of meat she bought. Write an equation that can be used to find p, the price of the pork if the price of the beef is $33. answer choice: p−33=43p minus 33 is equal to 43 33+p=4333 plus p is equal to 43 33p=4333 p is equal to 43 p33=43