mckenziebrewster
mckenziebrewster mckenziebrewster
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

$3.50 for 12 pound of cheese. the cost for 1 pound of cheese is

Respuesta :

arjuneraveena arjuneraveena
  • 27-02-2021

Answer: 0.29166666666

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about atoms is NOT correct? Responses Atoms are electrically neutral when the number of protons are equal to the number of ele
What is the future value of 9,541 invested for 29 years at a 0.02 rate?
Graph the following. y=3-4x
Which founder died first
Rewrite the fraction with a rational denominator: [tex]\frac{1}{\sqrt{5} +\sqrt{3} -1}[/tex] Give me a clear and concise explanation (Step by step) I will repor
Inequality-x less than or equal to 18
Two students are painting strips of wood to make scenery for the school play. Henry has painted 14 strips of wood. He can paint 3½ strips of wood per minute. Sa
Is a travel agent a part of the primary, secondary or tertiary sector?
hin What number makes this equation true? ? + +72 = 95 00
A sample of nitrogen gas at a pressure of 889 mmHg and a temperature of 73°C, occupies a volume of 14.0 L. If the gas is cooled at constant pressure to a temper