Pointss
Pointss Pointss
  • 27-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.45 to buy 5/8 lb of chopped walnuts. How much would it cost to purchase 7.5 lbs of walnuts? Explain or show your
reasoning.


Solve this for 15 points please

Respuesta :

My1unknown2009 My1unknown2009
  • 27-02-2021
Poopyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
Answer Link

Otras preguntas

Scientific knowledge is based on evidence. Where do scientists acquire evidence?
What does "sierra del plata" mean?
Question in the picture below \/
What is the square root of 108what is the square root of 144
Write about a current struggle you are facing. What help do you need? Please write 3-5 sentences or more.
here are four cards 5 1 7 9 use all four cards to show the largest possible number.
Solve the equation using the square root method. x^2 = 25? -5 ±5 5 no solution 40 Points!
If you drove 40 miles estimate how many kilometers you drove
Explain how governments working together helps the people.
$56 they are 25% off wants to know what is the discount price