dbarry24 dbarry24
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A package of sliced cheese weighs 2 1/4 pounds and costs $18. If 3 slices weigh a total of 2 ounces, how much do the 3 slices cost?

Respuesta :

cooperd0609 cooperd0609
  • 22-03-2021
10 slices will cost 10 dollars
Answer Link

Otras preguntas

POINTS AND POINTS AND POINTS. ANSWER ONLY IF U TOOK THE TEST ON K12 AND POST PICTURE OF CORRECT ANSWERS. The coordinates of the vertices of quadrilateral ABCD a
Help pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
How did Catholic leaders encourage change during the Catholic Reformation? through a return to simony through a return to community service with a break from th
Setting 7 / 3 equal to which ratio would result in a valid proportion? a.9 / 49 b.18 / 42 c.42 / 18 d.49 / 9
I need help with this....
How much does geography shape people's lives? plz answer asap!!
WILL MARK YOU BRAINLIEST
Translate the algebraic expression 8(8+7J+8)
A bag of marbles contains 3 red marbles, 5 green marbles, and 7 blue marbles. If joseph reaches in pulls out one marble, what is the probability that the marble
Bones are hard structures and cannot be bent but we still bend our elbow, knee etc. How is this possible?