jrbdjzivrb
jrbdjzivrb jrbdjzivrb
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

Can some help me with this problem

Can some help me with this problem class=

Respuesta :

iwantaclairoalbum
iwantaclairoalbum iwantaclairoalbum
  • 22-03-2021

answer:

140000

step-by-step explanation:

you multiply 1.40*10^5

which equals 140000

good luck :)

i hope this helps

have a nice day !!

Answer Link
HyperFaultic HyperFaultic
  • 22-03-2021

Answer:

140000

Step-by-step explanation:

to write this in regular notation, you move the decimal 5 places to the right (or just multiply 1.4 x 10^5)

Answer Link

Otras preguntas

what is a over b minus c over b equal
a neuron's nucleus is located in its _____.
At another school they sell a different brand of gift wrap which costs $2 per package and cards for $5 per package. Your friends class sells 220 packages and ea
What is 12.062 rounded to the nearest tenth
Question in picture. Thanks!
Why do we need to learn history?
a local store sells oranges at a price of 6 for $9.00 what is the unit rate? how much will 10 oranges cost
Assign two variables for each problem, and write the equations. Do not solve. 1) A pair of boots and a pair of tennis shoes cost $196.12. The difference in thei
the production of 8/15
Which areas did the Byzantine Empire rule over at its height? How did the empire's leaders acquire that territory?